رادیو استخدام > بلاگ > چرا عمر منشی ها و یا مسئولان دفاتر کوتاه است؟

چرا عمر منشی ها و یا مسئولان دفاتر کوتاه است؟

چرا عمر منشی ها و یا مسئولان دفاتر کوتاه است؟

حتما شنیده‌اید که شرکتی پس از چند ماه مجبور به اخراج منشی خود و یا منشی به طور ناگهانی تصمیم به ترک شرکت کرده است. فکر می کنید چه اتفاقی می‌افتد که عمر منشی ها در شرکت اینقدر کوتاه است؟

در ابتدا باید بدانیم منشی یا مسئول دفتر کیست؟

منشی در لغت به معنای ایجادکننده، بوجودآورنده و ابداع کننده‌ است. اما در کسب و کار  و ادبیات روزمره منشی | مسئول دفتر به شخصی گفته می‌شود که توسط شخص یا سازمانی استخدام گردد و از عهده وظایفی چون تنظیم برنامه روزانه مسئول، توانایی تنظیم جلسه‌ها، نامه نگاری، تنظیم انواع گزارش‌ها از فعالیت‌های مختلف، کار با کامپیوتر و اینترنت و تایپ متون فارسی و انگلیسی برآید. مدیران باید بپذیرند که نماینده اول و آخر شرکت هایشان، همین منشی ها هستند و جابجایی مستمر کارکنان هزینه‌های گزافی به شرکت تحمیل می‌کند و با ادامه این جابجایی ها باید شاهد از بین رفتن انضباط کاری و بی اعتمادی نزد مشتریان بود.برخلاف تصور عموم مردم ، وظیفه منشی فقط پاسخگویی به تلفن ها و  هماهنگ کردن ملاقات ها نیست. او به عنوان نماینده مدیر اولین برخورد را با مراجعه کنندگان خواهد داشت. بنابراین، باید تلاش کند تا با هر کس مطابق موقعیت اجتماعی منشی و شخصیتش، رفتاری مناسب و قابل توجه داشته باشد و بتواند تصویری واضح از نوع خدمات آن شرکت یا محصول را برای مشتریان نمایان کند.

وقتی در فکر طرح های کلان هستید، از نقش منشی ها و نحوه ارتباط آنها با مشتریان غافل نشوید، بی آنکه بدانید، این منشی ها هستند که می توانند نحوه ارتباط بلند مدت با مشتریان را تسهیل کنند. یکی از وظایف مدیران ایجاد امنیت خاطر و ارتقای سطح معیشتی منشی هاست. اما به یاد داشته باشید که زیاده روی در این زمینه هم می‌تواند زیان بخش باشد ولی نباید منشی احساس کند از بقیه کارکنان ضعیف تر است!

نکته آخر اینکه از همان ابتدا منشی را توجیه کنید که تلفن شرکت باجه تلفن برای انجام امور شخصی نیست و او را از اهمیت ارتباط با مشتری آگاه سازید؛ گذر زمان کار را سخت تر می‌کند.می توانید نظر خود را ارسال کنید...