رادیو استخدام > بلاگ > در مصاحبه استخدامی چگونه رفتار کنیم؟

در مصاحبه استخدامی چگونه رفتار کنیم؟

مصاحبه استخدامی

مصاحبه استخدامی

شاید بارها برای مصاحبه های استخدامی اقدام کرده و بازخود های متفاوتی را از فرد مصاحبه کننده گرفته باشید و شاید هم برای اولین بار قصد انجام یک مصاحبه استخدامی را دارید. حال با رادیو استخدام همراه باشید تا با یک سری از رفتار های درست و غلط در زمان مصاحبه استخدامی آشنا شویم.

جلسات مصاحبه استخدامی

جلسات مصاحبه استخدامی معمولاً جلسات پر استرسی است، بخصوص برای کسانی که برای اولین بار در مصاحبه استخدامی شرکت می کنند. این استرس و تنش ها معمولاً باعث می شود تمرکز کافی بر روی برخی از رفتارهایی که می تواند به موفقیت ما در مصاحبه شغلی آسیب بزند نداشته باشیم.

در این مطلب برخی از رفتار های نامناسب که در مصاحبه شغلی نباید بروز کند را مرور می کنیم.

۱- از گوشی موبایل استفاده نکنید.

پیشنهاد می شود در طول مصاحبه استخدامی حتماً گوشی موبایل خودتان را خاموش کرده و یا روی بیصدا بگذارید.

به هیچ وجه گوشی موبایل را روی میز نگذارید، گوشی موبایل شما نباید در دید فرد مصاحبه کننده باشد، چرا که ممکن است این موضوع را منتقل کند که گوشی موبایل برای شما خیلی مهم است و این اهمیت باعث آسیب زدن به کار شما میشود.

۲- برای نشستن صبر کنید.

به محض وارد شدن به اتاق مصاحبه، سریعاً نشینید، صبر کنید تا به شما تعارف کنند. نکته مهم دیگر این است که بر روی صندلی که به شما تعارف می شود، بنشینید، نگویید اینجا راحت هستم و روی صندلی دیگری بنشینید، حتما صندلی که به شما پیشنهاد می شود را انتخاب کنید.

۳- درست بنشینید.

در هنگام نشستن، سعی کنید کاملاً رسمی و صحیح بنشینید، پایتان را روی پای دیگر نیاندازید و روی صندلی ولو نشوید. هر چقدر صحیح تر و بهتر بنشینید، تاثیر بهتری بر روی مصاحبه کننده می گذارید.

۴- از زبان بدن درست استفاده کنید.

سعی کنید به تناسب از دست هایتان در حین صحبت استفاده کنید، بهتر است سعی کنید رفتار عادی خودتان را داشته باشید. بعضی ها بخاطر استرس مانند مجسمه هستند و برخی دیگرهم سعی میکنند رفتار تصنعی داشته باشند تا مثلاً زبان بدن خوبی را به نمایش بگذارند. هیچ کدام از این موارد صحیح نیست.

۵- سماجت زیاد نداشته باشید.

بعضی ها سماجت های بیجا می کنند، بعنوان مثال مدام می گویند: کی جواب مصاحبه را میگویید؟ سماجت های زیادی و اینکه بخواهید همه چیز را بدانید کار اشتباهی است، اگر مصاحبه کننده بخواهد، همان بار اول پاسخ شما را میدهد، اما اگر پاسخ نداد، شما نباید سوال خودتان را تکرار کنید.

۶- سوال نکنید، پاسخ بدهید.

خیلی از متقاضی های کار، در جلسه مصاحبه بیشتر از آنکه به سوال های مصاحبه کننده جواب بدهند، سوال می پرسند. سوالاتی مانند: چقدر حقوق می دید؟ مرخصی چطوره؟ ساعت کاری شما از چند تا چنده؟ سرویس هم دارید؟ صبحانه و ناهار را خودتون میدید یا باید بیاریم؟ و ….

برای خیلی از این سوال ها نباید عجله کرد و پاسخ همه آنها را اگر استخدام شوید به شما خواهند گفت و یا در همان هفته اول کاری متوجه می شوید.

با رادیو استخدام همراه شوید و فرصت های شغلی را دنبال کنید! شاید مصاحبه استخدامی جدید از آنچه که فکر میکنید به شما نزدیک تر است 🙂

استخدام تهرانمی توانید نظر خود را ارسال کنید...