رادیو استخدام > بلاگ > انجام مصاحبه استخدامی توسط ربات در شرکت های بزرگ!

انجام مصاحبه استخدامی توسط ربات در شرکت های بزرگ!

مصاحبه استخدامی

آیا انجام مصاحبه استخدامی توسط ربات در شرکت های بزرگ صحت دارد؟

به گزارش رادیو استخدام به نقل از بلومبرگ، یک Start Up روسی، ربات انسان نمایی را ساخته که توانایی انجام مصاحبه استخدامی و بررسی صلاحیت افراد را در شرکت های بزرگ را دارد. این ربات یک سوم هزینه های فرایند استخدام در شرکت‌های بزرگ را صرفه جویی می کند.

نام این ربات هوشمند «ورا» می باشد. ورا با کمک از فناوری هوش مصنوعی و در نظر گرفتن الزامات شغلی، کاندید های شایسته را برای احراز یک پست شغلی بررسی و استخدام می کند.

استارت آپ Strafory این ربات را بوجود آورده است. هم اکنون بیش از سیصد شرکت بزرگ از جمله Pepsi و Ikea از این ربات برای فرایند استخدامی خود استفاده می کنند. این شرکت‌ها با استفاده از ورا برای بخش خدمات پرسود و مشاغلی مانند کارمند اداری، گارسون و کارگر های ساختمان، نسبت به استخدام کارمند اقدام می کنند.

شاید برای شما هم سوال پیش آمده این ربات هوشمند که «ورا» نام دارد چگونه کار می کند؟! در ادامه با مراحل کار این ربات استخدامی آشنا خواهیم شد.

این ربات مراحلی را برای بررسی مدنظر قرار می دهد که میتوانیم به موراد زیر اشاره کنیم:

  • «ورا» در ابتدا از ۵ وب سایت استخدامی رزومه های شغلی مناسب را انتخاب و بررسی می کند.
  • سپس با فراخواندن افراد برگزیده فرصت شغلی را برای آنها توضیح می دهد.
  • در مرحله بعد با بهترین نامزدهای هر فرصت شغلی به طور تلفنی یا ویدئویی مصاحبه می کند.
  • در آخر این ربات می تواند برترین نامزدهای شغلی را انتخاب و معرفی کند.

حال که با مراحل کار این ربات آشنا شدیم، در آخر این سوال مطرح می شود که آیا این امکان وجود دارد رباتی شبیه به «ورا» در ایران و شرکت های ایرانی هم مراحل استخدام را پیش ببرند؟

 می توانید نظر خود را ارسال کنید...