رادیو استخدام > بلاگ > استخدام در کدام کشورهای اروپایی شرایط بهتری را به همراه دارد؟

استخدام در کدام کشورهای اروپایی شرایط بهتری را به همراه دارد؟

استخدام در کدام کشورهای اروپایی شرایط بهتری را به همراه دارد؟

سطح بالای اشتغال و ایجاد فرصت‌های شغلی عوامل مهمی در توسعه‌ی قدرتمند اقتصادی و خوشبختی و شادی مردم کشورها هستند. کاریابی،استخدام و تحصیلات با کیفیت یکی از مهم ترین دلایل مهاجرت فصلی و دائمی اتباع کشورها است. اروپا به خاطر توسعه ی اقتصادی بالا از نرخ اشتغال بالا برخوردار است و به همین دلیل مقصد کارجویان دیگر کشورها است. با رادیو استخدام همراه باشید تا با کشورهای اروپایی آشنا شوید که بیش ترین و برترین فرصت های شغلی را عرضه می کنند. اگر به دنبال استخدام شدن هستید اروپا مکان خوبی در صحنه‌ی جهانی است، اما در اروپا نرخ اشتغال از یک کشور به کشور دیگر به شدت متفاوت است.

به همین دلیل گلَس‌دور، وب‌گاه مقایسه‌ی دستمزدها، به عنوان بخشی از گزارش تحقیقات اقتصادی خود کشورهای اروپایی را بر اساس پیدا کردن کار رتبه‌بندی کرده‌است.

گلس‌دور با استفاده از داده‌های ارائه شده توسط یورواستات- سازمان اطلاعات اتحادیه‌ی اروپا – و سازمان همکاری اقتصادی و توسعه، چندین متغیر متفاوت استخدام را قبل از ارزش‌گذاری رتبه‌بندی می‌کند، و به هر کشور یک امتیاز کلی از ۰.۰ تا ۱.۰ می‌دهد.

متغیرهایی که گلس‌دور برای استخدام اندازه‌گیری کرده‌است عبارت هستند از:

  • تغییر در سطح اشتغال پس از بحران مالی
  • نرخ بیکاری هماهنگ
  • نرخ بیکاری جوانان
  • نرخ اشتغال موقت
  • نرخ اشتغال موقت جوانان
  • تعداد کسانی که به صورت غیرارادی کار پاره‌وقت انجام می‌دهند

بسیاری از کشورهای این فهرست، کشورهای قدرتمند اروپای غربی و دارای اقتصاد قوی هستند، اما برخی کشورهای ذکر شده در این فهرست ممکن است باعث تعجب شما بشوند. این رتبه‌بندی را در ادامه می‌بینید.

۱۶- اسپانیا

استخدام در اسپانیا

امتیاز اسپانیا در میان این کشورها تاحدی ضعیف بود. این کشور با امتیاز کلی ۰.۱ هیچ امتیازی در دسته‌های بیکاری جوانان، اشتغال موقت و استخدام موقت جوانان کسب نکرد. با توجه به بحران بیکاری مستند این کشور در چند سال گذشته، این موضوع چندان تعجب‌آور نیست.

۱۵- یونان

استخدام در یونان

کشور دیگری که بیکاری در آن یک مشکل عظیم طی سال‌های اخیر بوده‌ است، یونان در چند دسته، امتیاز به مراتب بهتری نسبت به اسپانیا دارد. این کشور در هر دو شاخص اشتغال موقت، امتیاز متوسط می‌گیرد.

۱۴- پرتغال

استخدام در پرتغال

پرتغال امتیاز کلی ۰.۴ را به‌دست آورد، اما امتیازش در همه‌ی دسته‌ها پایین‌تر از حد میانگین بود. این کشور در شاخص کار پاره ‌وقت غیرارادی با امتیاز ۰.۷ بالاتر از بقیه کشورها بود.

۱۳- ایتالیا

استخدام در ایتالیا

در میان کشورهای مورد بررسی، ایتالیا سومین کشور دارای بالاترین نرخ بیکاری جوانان را با ۴۰% دارد. این رقم امتیاز کلی آن را با پرتغال برابر می‌کند، اما ایتالیا به لطف کسب امتیاز نسبتا خوب در تغییر سطح اشتغال پس از بحران مالی، بالاتر قرار می‌گیرد.

۱۲- ایرلند

استخدام در ایرلند

اگر بخواهیم درباره‌ی کم کردن شکاف اشتغال از زمان بحران مالی صحبت کنیم، فقط امتیاز یونان و اسپانیا بدتر از ایرلند است. نرخ اشتغال در این کشور تقریبا ۱۰% پایین‌تر از نرخ اشتغال در پایان سال ۲۰۰۷ است.

۱۱- فرانسه

استخدام در فرانسه

فرانسه در میان ۵ کشوری که بدترین رتبه را در بیکاری جوانان و اشتغال موقت دارند، قرار می‌گیرد. بیش از ۲۰ درصد از جوانان در این کشور بیکار هستند، در حالی که حدود ۱۵ درصد از افراد مشغول به کار، اشتغال موقت دارند(کاملا بالاتر از ۱۱ درصد سازمان همکاری اقتصادی و توسعه).

۱۰- هلند

استخدام در هلند

در این میان هلند امتیاز نسبتا خوبی به‌دست آورد اما به دلیل کسب امتیاز بسیار کم در دسته‌ی اشتغال موقت، امتیاز کلی آن پایین آمد. امتیاز این کشور در این شاخص ۰.۱ بود و حدود ۲۲ درصد از نیروی کار، اشتغال موقت دارند.

۹- فنلاند

استخدام در فنلاند

فنلاندی‌ها با گرفتن چراغ سبز در کار پاره‌وقت غیرارادی، و آمار بیکاری هماهنگ و بیکاری جوانان، در سه شاخص گلس‌دور بالاتر از میانگین امتیاز آوردند. این کشور بر حسب تغییر در شکاف اشتغال، پایین‌تر از میانگین سازمان همکاری اقتصادی و توسعه قرار گرفت. از سال ۲۰۰۷، تعداد کسانی که مشغول به کار هستند ۴% کم‌تر شده است.

۸- بلژیک

استخدام در بلژیک

بلژیک کشور نسبتا خوبی برای کاریابی است و در تمام شاخص‌های گلس‌دور به غیر از یکی بالاتر از میانگین امتیاز آورد؛ این کشور همچنین بالاتر از میانگین‌های سازمان همکاری اقتصادی و توسعه قرار می‌گیرد، هم برای تعداد افراد مشغول به کار و هم برای تعداد کسانی که اشتغال موقت دارند.

۷- سوئیس

استخدام در سوئیس

سوییس در سه شاخص جداگانه‌ی گلس‌دور در میان سه کشور برتر قرار می‌گیرد اما هنوز نمی‌تواند به ۵ رتبه‌ی اول این فهرست برسد. این کشور واقع در منطقه‌ ی آلپ بالاترین امتیاز را هم برای نرخ عدم اشتغال هماهنگ و هم برای نرخ عدم اشتغال جوانان کسب کرد. همچنین امتیاز ۰.۸ را برای تغییر در نرخ اشتغال‌ اش از سال ۲۰۰۷ به‌دست آورد.

۶- آلمان

استخدام در آلمان

مطابق با گلس‌دور اقتصاد آلمان در تعداد مشاغل از زمان بحران اقتصادی بهتر از همه‌ی کشورهای تحت بررسی عمل کرد. تعداد کسانی که استخدام شده‌اند ۲.۸% بیش‌تر از ربع چهارم سال ۲۰۰۷ شده است. این کشور همچنین برای نرخ بیکاری هماهنگ و نرخ بیکاری جوانان بین سه کشور اول قرار گرفت.

۵- دانمارک

استخدام در دانمارک

بالاتر از ۱۰ درصد از جوانان دانمارکی بیکار هستند که این رقم پایین تر از میانیگن سازمان همکاری اقتصادی و توسعه است. این کشور امتیاز ۰.۸ را در دسته‌ی عدم اشتغال جوانان می‌گیرد و در میان سه رتبه‌ی اول قرار می‌گیرد. امتیاز این دولت اسکاندیناوی در همه‌ی شاخص‌ ها به جز یکی- تغییر در نرخ اشتغال از زمان بحران اقتصادی – بالاتر از میانگین بود.

۴- اتریش

استخدام در اتریش

رتبه‌ ی بالای اتریش بیش‌تر به این دلیل است که در میان تنها سه کشوری قرار دارد که تعداد افراد شاغل‌ شان بیش از دوران قبل از بحران مالی است هرچند این افزایش کم‌تر از ۱% است.

۳- بریتانیا

استخدام در بریتانیا

بریتانیا برای هر دو شاخص عدم اشتغال بررسی شده در میان سه کشور اول قرار می‌گیرد و امتیاز ۰.۸ را کسب می‌کند و به این ترتیب یکی از سه بهترین کشور اروپا برای کار  پیدا کردن است. هرچند در دسته‌ی تعداد کسانی که به طور غیرارادی کار پاره‌وقت دارند، پایین‌تر از میانگین است.

۲- نروژ

استخدام در نروژ

نروژ با امتیاز ۰.۹ به کشور قرار گرفته در رتبه‌ی اول بسیار نزدیک بود و برای ۶ شاخص در میان سه کشور اول قرار گرفت. این کشور-که از سال ۲۰۰۹هر سال از سوی کانون تفکر، موسسه‌ی لگاتوم لقب مرفه ترین کشور جهان را می‌گیرد – اگر امتیاز نسبتا پایینی (۰.۶) برای تغییر در نرخ اشتغال کلی‌اش از سال ۲۰۰۹ به‌دست نمی‌آورد، می‌توانست بهترین کشور اروپا برای کار  پیدا کردن باشد.

۱- استونی

استخدام در استونی

استونی بهترین کشور اروپا برای کار پیدا کردن است و این موضوع حداقل مطابق با گلس‌دور موثق است. این کشور کوچک در منطقه‌ی بالتیک که فقط ۱.۳ میلیون نفر جمعیت دارد برای سه شاخص امتیاز کامل به‌دست آورد – اشتغال موقت، اشتغال موقت جوانان و کار پاره‌وقت غیرارادی. کم‌تر از ۳% از کسانی که در این کشور مشغول به کار هستند کار موقت دارند، که از این لحاظ این کشور بهترین کشور اروپایی است.

 

نويسنده: ويل مارتين
منبع: بيزنس اينسايدرمی توانید نظر خود را ارسال کنید...