رادیو استخدام > بلاگ > آیا حقوق معلمان در سال ۹۸ افزایش می یابد؟

آیا حقوق معلمان در سال ۹۸ افزایش می یابد؟

آیا حقوق معلمان در سال ۹۸ افزایش می یابد؟

حمیدرضا حاجی بابایی: دو گام جدی برای افزایش حقوق فرهنگیان در سال ۹۸ برداشته شده است.

رییس فراکسیون فرهنگیان مجلس در خصوص روایت‌های مختلف از مصوبه افزایش حقوق‌ها در سال ۹۸ گفت: آنچه که مجلس مصوب کرد و به قانون تبدیل و به دولت ابلاغ شده؛ عبارت است از افزایش ۴۰۰ هزار تومانی به علاوه ۱۰ درصد برای سال آینده می باشد.

وی افزود: با این تصمیم، معلمی که ۳ میلیون حقوق می‌گیرد، ۷۰۰ هزار تومان به او اضافه خواهد شد؛ یعنی حدود ۲۵ درصد و معلمی که ۳ و نیم میلیون تومان حقوق می‌گیرد، به او ۲۰ درصد اضافه می‌شود.
حقوق اکثر معلمان افزایش بیش از ۲۰ درصدی خواهد داشت. رییس فراکسیون فرهنگیان مجلس ادامه داد: اکثریت معلمان کمتر از ۳ میلیون تومان حقوق می‌گیرند و پس از این قانون، افزایش بیش از ۲۰ درصدی خواهند داشت.
این نماینده مجلس در خصوص بازنشسته‌ها گفت: بیش از ۹۰ درصد بازنشستگان و تمامی معلمان در عموم شهرهایی که فاکتور و ویژگی خاصی برای حقوق کارمندان آنها وجود ندارد، کمتر از ۳ میلیون تومان حقوق می‌گیرند و موارد نادری بیش از این است.

حقوق فرهنگیان بازنشسته در سال ۹۸ چقدر افزایش خواهد داشت؟

وی در مورد فرهنگیان بازنشسته ادامه داد: حدود دو میلیون نفر بازنشسته در کشور داریم که ۱ میلیون نفر آن فرهنگی هستند؛ اکثر قریب به اتفاق این گروه کمتر از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان دریافتی دارند اما برای بهبود حقوق آنها اعتبار ۴ هزار و پانصد میلیارد تومانی با هدف همسان‌سازی حقوق پیش‌بینی شده است که علاوه بر آن افزایش حقوق از این مورد هم بهره‌مند خواهند شد.
حاجی بابایی همچنین در خصوص مالیات این قشر بیان کرد: تا میزان ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان مالیات کسر نمی‌شود ولی از این رقم تا ۴ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، ۱۰ درصد مالیات کسر می‌شود که مثلا برای فردی که ۴ میلیون حقوق می‌گیرد، حدود ۱۳۰ هزار تومان به عنوان مالیات کسر می‌شود.
رییس فراکسیون فرهنگیان مجلس تاکید کرد: مجلس دو گام برای فرهنگیان برداشت؛ نخست افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق به همراه ۱۰ درصد و دوم ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای همسان‌سازی حقوق.

منبع: خبرگزاری خانه ملتمی توانید نظر خود را ارسال کنید...